Produkty

Esenciální oleje dōTERRA

dōTERRA znamená „dar země“. Tyto esenciální oleje jsou skutečným darem, který nám může pomoci v nejrůznějších životních situacích -od uvolnění stresu, zlepšení nálady, až po práci s emocemi nebo s potížemi našeho fyzického těla.

Renesance Aromaterapie

V dávných dobách se drahé esenciální oleje (kadidlo, myrha, santal) cenily více než zlato. Mnohdy sloužily jako obecné platidlo, stejně jako dnes používáme peníze. Lidé znali jejich obrovský léčebný potenciál a univerzálnost jejich použití z nich činila velmi žádaný artikl. Dnešní doba potenciál esenciálních olejů znovu objevuje. Jejich schopnost uzdravovat byla totiž na dlouhou dobu zbržděna rozvojem chemického průmyslu a neustálou snahou nacházet levnější a „přírodně identické“ varianty aromatických látek. Na určitou dobu tedy toto prastaré a dříve velmi vážené umění Aromaterapie degradovalo na pouhé voňavkářství. Některé aromatické složky se vyrábějí v laboratořích, oleje se ředí a „upravují“ a také metody extrakce olejů se změnily. Mnoho výrobců nepoužívá drahou a finančně náročnou destilaci vodní parou. Místo ní volí nejrůznější zkratky (chemická extrakce, redestilace, použití vysokého tlaku a teploty). Přitom základním faktorem terapeutické účinnosti produktu je jeho „živost“, tedy kolik vitální energie v něm po procesu výroby ještě zbylo. Z tohoto hlediska jsou oleje vyrobené výše uvedenými metodami „mrtvé“ a nemají žádné (nebo minimální) léčivé účinky.

Skutečně účinná aromaterapie začíná u CPTG – certifikovaných čistých esenciálních olejů terapeutické třídy

Jednotlivé oleje

Basil - Bazalka
(Ocimum basilicum CT linalol)

Běžný způsob aplikace: Bazalka vyvolává celou řadu biologických a fyziologických reakcí. Regeneruje nervy a zklidňuje centrální nervový systém….

Bergamot
(Citrus bergamia)

Nejběžnější použití: rozrušení (na uklidnění), úraz mozku, kolika, deprese, emoční stres, stres z prostředí, infekce, duševní stres, stres z výkonu, fyzická energie, fyzický stres, premenstruační syndrom (PMS), revmatická artritida, sedativum, stres.

Birch - Bříza
(Betulaceae)

Vlastnosti: analgetické, protizánětlivé, protirevmatické, antiseptické, antispazmodické, desinfekční, diuretické, stimulační (kosti, játra) a prohřívací.

Black Pepper - Černý pepř
(Piper nigrum)

Nejznámější použití: pomoc při odvykání závislostem (např. kouření). Zmírňuje abstinenční příznaky. Stačí inhalovat, ale možné je i vnitřní užívání. Při chuti na cigaretu stačí jedna kapka pod jazyk.

Cassia - Kasie
(Cinnamomum cassisa)

Kasie je podobná skořici, ale její vůně je intenzívnější. Je to olej slunce (je nutné ji ředit, jinak vás popálí. Neředěná jen na chodidla.).
Vlastnosti: antibakteriální, protiplísňové, antivirové.
I (vnitřní) Používejte jako dochucovadlo při vaření. Je podobná skořici, ale má silnější a intenzívnější chuť.

Cedarwood - Cedrové dřevo
(Cedrus atlantica)

Nejběžnější použití: Zklidnění, napětí, tuberkulóza, infekce močového ústrojí, podpůrný prostředek pro cvičení jógy.

Cilantro - Koriandr (listy)
(Coriandrum sativum)

Nejběžnější použití: detoxikace, úzkosti, podpora trávení.

Cinnamon - Skořice
(Cinnamomum zeylanicum)

Nejběžnější použití: bakteriální infekce, hmyzí bodnutí, desinfekce vzduchu, diabetes, divertikulitida, fyzická únava, obecné tonikum, plísňové infekce, problémy s dýcháním, prohřátí těla, slabé libido, slinivka (podpůrný účinek), stimulace imunitního systému, vaginální infekce, virové infekce, zápal plic.

Clary sage – Šalvěj muškátová
(Salvia sclarea)

Nejběžnější použití: aneurysma, zvětšení prsou, cholesterol, konvulze, křeče (břišní), dysmenorea, psychický stres, endometrióza, epilepsie, rovnováha hladiny estrogenu, frigidita, lámavé vlasy, hormonální rovnováha, návaly horka, impotence, infekce, neplodnost, nespavost (děti staršího věku), laktace (začátek tvorby mateřského mléka), výkyvy nálady, svalová únava, Parkinsonova nemoc, premenstruační syndrom (PMS), poporodní deprese, stavy před nástupem klimakteria, záchvaty.

Clove - Hřebíček
(Eugenia caryophyllata), Hřebíčkovec vonný

Hřebíček je jedním z nejsilnějších antioxidantů. Používá se na kožní infekce, problémy s trávením, na střevní parazity a na bolesti zubů. Hřebíček pomáhá vytahovat infekci z tkání, můžeme ho použít při kolitidě, bronchitidě, cystitidě, při průjmu a nadýmání, při únavě, při bolestech hlavy způsobených napětím, při neuritidě, revmatismu, při rakovině kůže, tuberkulóze, při virové hepatitidě a při bércových vředech.
Působí na kardiovaskulární, trávicí, imunitní a dýchací systém.
Pomáhá při léčení, zlepšuje paměť, podporuje odvahu a vytváří pocit ochrany.
Před aplikací nařeďte olejem, alespoň 1:1. Může dráždit kůži.

Coriander - Koriandr setý
(Coriandrum sativum L.)

Nejběžnější použití: zranění chrupavky, svalové bolesti, vývoj svalů, svalový tonus, zranění při hyperextenzi krku…

Cypress – Cypřiš stálezelený
(Cupressus sempervirens)

Vlastnosti: antibakteriální, protiinfekční, antimikrobiální, mukolytikum, antiseptický, adstringentní, deodorant, diuretikum, lymfatický a prostatový dekongestant, osvěžující, relaxační a vasokonstrikční…

Dill - Kopr vonný
(Anethum graveolens)

Nejběžnější použití: snížení hladiny cholesterolu, ochucovadlo…

Eucalyptus - Eukalyptus
(Eucalyptus radiata)

Vlastnosti: analgetikum, antibakteriální, protikatarový, protiinfekční, protizánětlivý, antivirový, insekticidní…

Fennel - Fenykl
(Foeniculum vulgare)

Hlavní sférou působení je u fenyklu zažívací systém, kde olej stimuluje proudění energie žaludku a střev. Je účinným antismazmatikem žaludečního a střevního hladkého svalstva a jeho regulující účinek zasahuje i do hrudní oblasti. Díky schopnosti rozpouštět „studené hleny“ je podpůrným lékem při kašli a astmatu nervového původu.
Fenykl rovněž posiluje čchi ledvin a sleziny a je tedy mírným močopudným prostředkem a pomáhá tělu zbavit se přebytečných tekutin a tuků. Jako tradiční prostředek pro hubnutí může fenykl sloužit k odstranění zadržované vody, celulitidy a obezity…

Frankincense - Kadidlo
Kadidlo královské (Botswelia frereana) (z Ománu)

Použití: Tento olej pomáhá proti stárnutí, alergiím a proti celé škále infekčních chorob - ať už se jedná o infekce kůže, plicního, trávicího, urogenitálního nebo nervového systému. Obsahuje seskviterpeny, které lehce pronikají bariérou mezi krví a mozkem. Přináší kyslík a tím i více energie limbickému systému, epifýze, hypofýze a hypotalamu. Působí proti nádorově, posiluje imunitní systém a zklidňuje psychiku. Zvyšuje aktivitu leukocytů a tím podporuje obranyschopnost organismu…..

Geranium - Pelargonie
(Pelargonium graveolens)

Vlastnosti: adstringentní, antibakteriální, antidepresivní, antiseptické, diuretické, hmyzí repelent, osvěžující, protikřečové, protizánětlivé, relaxační, stimuluje nadledvinky, tonizuje, zklidňuje…

Ginger - Zázvor
Zázvor lékařský, (Zingiber officinale)

Další možné použití: zázvor může být užíván při léčbě alkoholismu, při nechutenství, na artritidu, fraktury kostí, katary (sliznice), nachlazení, rýmu, koliku, při neprůchodnosti dýchacích cest, na kašel, křeče, trávicí potíže, horečku, chřipku, impotenci, žaludeční potíže, infekční onemocnění, na podporu paměti, na cestovní kinetózu, bolesti svalů (myalgie), revmatismus, zánět dutin, bolesti v krku, výrony (podvrtnutí). Zázvor lze rovněž používat při vaření……

Grapefruit
(Citrus paradisi)

Grapefruit je chutný, osvěžující olej, který pomáhá posílit imunitní i lymfatický systém a je velmi mocným antidepresivem. Osvěžuje dech, léčí zanícené dásně a má silné desinfekční účinky. Můžeme ho použít ve spreji na čištění povrchů nebo k omývání ovoce a zeleniny. Jeho účinek je široký – můžeme s ním ošetřovat pokožku hlavy, nebo ho zařadit do programu na hubnutí. Ulevuje od symptomů chřipky a nachlazení a v péči o pleť ho můžeme použít k osvěžení stárnoucí nebo uvolněné kůže…

Hawaiian sandalwood - havajské santálové dřevo
(Santalum paniculatum)

Nejběžnější použití: Alzheimerova nemoc, afrodiziakum, bolest zad, rakovina, regenerace chrupavek, zmatenost, vyčerpání, strach, vlasy (suché), škytavka, laryngitida, LouGehrigova nemoc, meditace, kožní znaménka, roztroušená skleróza, vyrážka, UV záření, vitiligo, jóga…

Helichrysum - Smil italský
(Helichrysum italicum)

Pro smil je unikátní schopnost regulovat nejen čchi, ale i krev. Obsahuje látky, které brání srážení krve a můžeme ho tedy použít k léčbě rozsáhlých pohmožděnin a hematomů. Jeho protizánětlivé působení na žíly z něj činí účinný prostředek k léčbě tromboflebitidy, kdy zánět a degenerace žil vedou k utváření krevních sraženin.

Jasmín
(Oleaceae)

Vlastnosti: antidepresivní, protikřečový.
Jasmín je olej, který působí na emoce: proniká k nejhlubším rovinám duše a otevírá dveře našich emocí. Podporuje pocit sebedůvěry, energie, euforie a optimismu. Pomáhá redukovat úzkost, apatii a depresi, lhostejnost a partnerská dilemata.
Budete-li ho používat jako parfém, zvýší vaši přitažlivost.

Juniper Berry - Jalovec skalní
(Juniperus communis)

Nejběžnější použití: akné, alkoholismus, dermatitida/ekzém, ledvinové kameny, tinnitus (ušní šelesty)

Lavender - Levandule
(Lavandula angustifolia)

Levandule je jedním z nejznámějších esenciálních olejů na planetě. Její účinky jsou mnohostranné. Můžeme ji použít ke zklidnění popálenin a na regeneraci buněk. Neklidnému spáči pomáhá navodit klidný spánek a tiší bolest při ranách a odřeninách.
Tělesné systémy: kardiovaskulární systém, emocionální rovnováha, nervový systém, kůže

Lemon - Citron
(Citrus limon)

Citron (citrusy obecně) rozpouští ropné látky v těle a tím čistí buněčné receptory. Mnozí doporučijí pravidelné očistné kůry s několika kapkami citronu ve vlažné vodě, kterou pijeme v dopoledních hodinách – do 14 hod. (Po 14 hod je vhodné pít vodu s peppermintem, který tyto rozpuštěné látky pomůže vyloučit z těla ven.
Působení: Pomáhá upravovat krevní tlak, ulevuje při úzkosti, rozpouští celulitidu (můžeme používat i přímo na problémové partie), projasňuje myšlení, pomáhá při trávicích potížích, podporuje tvorbu leukocytů, čistí lymfatický systém, pomáhá při jaterní nedostatečnosti u dětí, zpevňuje nehty, zlepšuje paměť, odstraňuje nervozitu, pomáhá při bolesti v krku, při stresu, při dýchacích problémech a podporuje pocit pohody. Citron dobře čistí skvrny od ropy, mastnoty nebo od pryskyřice.
Tělesné systémy: trávicí, imunitní a dýchací systém

Lemongrass - Citronová tráva
(Cymbopogon flexuosus)

Urychluje hojení poraněných klubů. Naředěný můžeme používat k masáži lymfatických uzlin. Vnitřní užívání v kapslích pomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu. Na bolestivé, artritické klouby používáme v kombinaci s Deep Blue. Slouží jako repelent.

Lime - limetka kyselá
(Citrus aurantifolia)

Vlastnosti: antibakteriální, antiseptický, protivirový, regenerační a tonikum

Majoram - Majoránka zahradní
(Origanum majorana)

Nejběžnější použití: artritida, syndrom karpálního tunelu, zranění chrupavky, koliky, zácpa, křeče, zánět hrtanu, na vykašlávání, vysoký krevní tlak, bolesti svalů, svalová únava, svalové křeče, svalový tonus, svalová dystrofie, artróza , pankreatitida, Parkinsonova nemoc, fyzická zátěž, revmatoidní artritida, podvrtnutí, ztuhlost, zánět šlach, svalové napětí, hyperextenze krku (svaly).

Melaleuca (Tea Tree) - Čajovník
(Melaleuca alternifolia)

Působení: protiinfekční, antibakteriální, proti plísňové, antivirové, protiparazitální, antiseptické, protizánětlivé, imunostimulační, kartio tonické, neurotonické, analgetické, ulevuje při městnání v cévách, chrání před radiací a regeneruje tkáně.

Melissa - meduňka lékařská
(Melissa officinalis)

Nejběžnější použití: uklidňující, opary, virové infekce

(další oleje budou doplněny)

Směsi esenciálních olejů

(bude doplněno)

Difuzéry pro esenciální oleje

Difuzér Luna
Jemný difuzér v italském stylu, možnost podsvícení modrým světlem (lze vypnout).
Velká nádrž na vodu, která umožňuje nepřetržitý provoz až 6 hodin.

Difuzér Lotos
Ultrazvukový difuzér
Modrý světelný efekt
Časový spínač - Možnost nastavit chod na 1 hodinu nebo přerušovanou difúzi po 30 sekundách s 15sekundovými přestávkami.

Zenbow difuzér
Ultrazvukový difuzér.
Nádoba pojme 80 ml vody
Nízká spotřeba energie
Barevné efekty - střídání barev
Velikost ? 15 x 12,8 cm

Zen deluxe difuzér
Světelný efekt 6 barev (červená, oranžová, žlutá, modrá, zelená, purpurová)
Výběr ze dvou přírodních zvuků a 3 hudebních skladeb
Dálkové ovládání, časový spínač
Indikátor nízké vodní hladiny.
Adaptér pro EU zásuvky