Příběh dōTERRA

Na jaře 2008 se sešla skupinka lidí, zdravotníků i podnikatelů, s hlubokými osobními zkušenostmi s esenciálními oleji a s jejich pozitivními účinky na zdraví. Rozhodli se vytvořit něco, co zaujme lidi, kteří o esenciálních olejích nic nevědí, ale i ty, kteří jsou považováni za experty v této oblasti.

Zkusili si položit několik otázek: "Co kdybychom vytvořili novou a účinnou metodu péče o zdraví?" "Co kdyby se nám podařilo vyrobit esenciální oleje vyšší kvality - čistší a účinnější než oleje, které jsou na trhu běžně k dostání?" "Co kdybychom se dokázali na profesionální úrovni spojit s nemocnicemi, s lékaři a s vědci a vytvořit systém, který zaujme a potvrdí účinky esenciálních olejů?

Došli k závěru, že tvrdou prací a zaujetím pro společnou vizi se jim může podařit vytvořit nové paradigma pro esenciální oleje. S tímto přesvědčením založili společnost jménem dōTERRA, což v latině znamená "dar země." Na jaře 2008 tak vzniklo prvních 25 olejů a 10 směsí, které vzbudily velké nadšení u odborníků, kteří rozpoznali jejich vysokou jakost.

Produkty dōTERRA se prodávají prostřednictvím sítě nezávislých konzultantů, v malých obchůdcích a v e-shopu.