Co jsou esenciální oleje?

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické látky, které se nacházejí v semenech, v kůře, ve dřevě, ve stoncích, listech, kořenech i květech rostlin. Jejich vůně bývá krásná a velmi silná. Pokud jste se někdy těšili z vůně růže, z procházky levandulovým polem nebo z vůně čerstvě utržené máty, pocítili jste aromatické kvality esenciálních olejů. Oleje dodávají rostlině její charakteristickou vůni, poskytují jí ochranu proti chorobám a škůdcům a podílí se také na procesu opylování.

Tyto těkavé fytochemické látky nejsou založené na vodní bázi. Jsou rozpustné v tucích, ale neobsahují tuky ani mastné kyseliny, které se jinak nacházejí v rostlinách nebo v živočišném tuku. Čisté esenciální oleje bývají průhledné a jejich barva se pohybuje od čiré, přes žluto-hnědou až k tmavě modré.

Zkuste si doma rukou oloupat zralý pomeranč. Vonné látky na vašich rukou jsou plné esenciálních olejů.

Mnoho starých kultur využívalo terapeutických vlastností esenciálních olejů. Také v dnešní době se objevují stále nové vědecké výzkumy a směry, které prosazují holistický přístup k léčbě a zdraví a které znovu oživují a znovu objevují možnosti esenciálních olejů.

(CPTG) Certifikované čisté esenciální oleje terapeutické třídy ® firmy dōTERRA představují nejbezpečnější, nejčistší a nejléčivější esenciální oleje, které jsou v současné době dostupné. Jsou jemně a odborně vydestilované z rostlin, které byly vypěstované zkušenými pěstiteli v různých částech světa a sklizené ve správném čase a odpovídajícím způsobem. Jen v případě splnění těchto podmínek mohou mít esenciální oleje optimální složení a maximální účinnost. Zkušení uživatelé esenciálních olejů okamžitě čichem rozpoznají vynikající kvalitu těchto čistých, bezpečných a účinných terapeutických olejů.

Esenciální oleje zesilují působení dalších terapeutických metod (reflexologie, akupunktura, chiropraxe). Některé éterické oleje obsahují fytohormony, které mohou nahradit užívání syntetických hormonů a působí navíc regulačně při poruchách hormonální sféry. Většina olejů má antibakteriální , antivirové a protiplísňové působení. Na rozdíl od chemických léků a antibiotik však nemají nepříjemné vedlejší účinky a při své součinnosti s lidským tělem dokáží proniknout do všech buněk (antibiotika zůstavají pouze v mezibuněčném prostoru). Některé oleje a jejich kombinace dokáží dokonce opravovat chybné DNA. Pokud již není oprava možná, přinutí poškozenou buňku k apoptóze (buněčné smrti), aby se nemohla dále dělit. Klinický výzkum ukazuje, že kvalitní, správně vyrobené esenciální oleje mají nejvyšší frekvenci ze všech známých přírodních látek. Začínají na 52 MHz a jdou až na 320 MHz (růžový olej). Frekvence esenciálních olejů dokáží obnovovat a nebo udržovat vlastní frekvence člověka, kterou potřebuje pro optimální zdraví. Zároveň vytváří prostředí, ve kterém nemohou žít patogenní mikroby, bakterie, víry ani plísně. Kvalitní čistý esenciální olej má daleko vyšší frekvenci než čerstvé byliny (20-27 MHz) nebo sušené (12-22 MHz). Čerstvé, kvalitní potraviny přinášejí našemu tělu vibrací 10-15 MHz.Vidíme tedy, že velká část lečebného potenciálu éterických olejů spočívá právě v jejich schopnosti zvedat vibrace našeho fyzického-eterického těla.