MŮJ SVĚT MASÁŽÍ A TERAPIÍ

Masáž je dotyková terapie, která je nejen příjemným a uvolňujícím zážitkem, ale navíc je mnoha způsoby prospěšná pro celkové tělesné zdraví. Může uvolnit napětí v těle, uklidnit mysl a tím, že má léčebný účinek na nejrůznějších úrovních současně, má pozitivní vliv na celý psychofyzický organizmus člověka.

Rychlé tempo moderního života se v kombinaci se sedavým životním stylem a důrazem na duševní aktivitu projevuje velkým zatížením těla i celého organizmu. Součástí masáže těla jsou celé systémy a vzorce lehkých dotyků i stimulujících úderů, jejichž kombinování má za účel navodit harmonický stav klidu, posílení a oživení celého organizmu. Masáže větších ploch těla mohou přinést značné uvolnění a je možné je používat při řešení nejrůznějších zdravotních problémů či k nabuzení organismu.

V současnosti se stává populární užívání esenciálních olejů, jehož smyslem je dosáhnout nejrůznějších terapeutických účinků. Probíhá formou lehčí masáže a soustřeďuje se na ovlivnění psychofyzických funkcí klienta jemným vtíráním esenciálních olejů do pokožky. Tento typ masáže je oblíbený zvláště pro navození pocitu celkové pohody a okamžitého odpočinku, ale také pro svou účinnost při léčbě emocionálních, duševních a celo tělových problémů.

Terapie „Symfonie buněk“

Tyto terapie jsou v České republice úplná novinka, která k nám přišla z USA ze státu Utah. Jsou zaměřeny na řešení zdravotních potíží pomocí esenciálních olejů dōTERRA. Aromaterapeutické postupy jsou odvozeny z postupů Boyda Trumana zvaných Aroma Touch. Jedná se o jemnou masáž s aplikací olejů na páteř a chodidla. Účinky jsou opravdu úžasné.
Co tyto terapie řeší? Infekce: chřipka, mononukleoza, borelioza… Trávení: poruchy, vředy, zácpa, Crohnova choroba … Lymfatický systém: edém, hubnutí, celulitida, akné, ledvinové kameny, nateklé lymf. uzliny… Kardiovaskulární systém: angina pectoris, srdeční arytmie, zvýšený cholesterol a tlak … Nervový systém: úzkost, deprese, psychické trauma, strach, nespavost, Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza… Hormonální rovnováha: laktační psychóza, poporodní deprese, menopauza, problémy s vejcovody… Záněty a bolesti: fibromyalgie, chronická únava, bolesti zad, skolióza, dna, křečové žíly… Dýchací cesty: astma, bronchitida, ucpané dutiny, zápal plic, rýma… Kosterní soustava: osteoporóza, dna, neuropatie, revmatoidní artritida… Maxim: jaterní potíže, rakovina, paraziti, záněty ledvin… Základní potíže: bolesti uší, ucpané dutiny, nachlazení, teplota, bolesti hlavy, zánět spojivek…

Indická masáž hlavy

Jediné ošetření, které zaručuje, že vás zbaví stresů každodenního života, působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Tato technika masáže je skutečně mimořádná. Pravidelná masáž hlavy skvěle uvolňuje, zlepšuje zdraví kůže na temeni hlavy a podporuje růst lesklých vlasů. Pravidelná masáž hlavy pomáhá lidem a skoncuje se stresem.

Japonská terapie horkými kameny

Masáže se vyvinuly z lidské potřeby třít tělo a stlačovat různé body, aby došlo ke zmírnění tupé nebo trvalé bolesti. Bylo také objeveno, že masáž horkými kameny je účinnou a dobrou metodou ke snížení svalového napětí a samozřejmě také uvolňují duševní napětí. Technik je několik např. tibetské, indické, ajurvédské či úžasné japonské a čínské masáže horkými kameny. Tyto jsou jedním z nejúčinnějších terapeutických ošetření.

Japonská energetická masáž „Džin šin džucu“

V překladu to znamená „Léčivé ruce“. Tato masáž udržuje organismus v plné síle. Podstatou japonské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách ve správném rytmu a odblokuje tzv. energetické klíče. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie v meridiánu je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě japonskou energetickou masáží.

Masáž těhotných

Masáž těhotných žen si vyžaduje speciální péči. Masér musí znát oblasti, které se v této době nesmí masírovat a znát potřebné kontraindikace. Tato masáž dokáže navodit úlevu např. od bolesti zad či těžkých nohou. Žena se poté cítí svěže a plná síly.

Čínská tlaková masáž a shiatsu

Čínská masáž, přesněji spíše masáž a manipulace, je pevně zakořeněná v čínské kultuře. Abychom ji byli schopni efektivně provádět, musíme nejen poznat její kořeny, ale také se s nimi ztotožnit. Čínskému přístupu se dnes přibližuje celostní medicína. Nedílnou součástí této medicíny je právě čínská tlaková masáž a shiatsu jemná chiropraxe. Cílem masírujícího je harmonizovat životní energii klienta a zbavit ho potíží.

Klasická relaxační masáž

Klasická relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Ajurvéda a Marmovy terapie

Marmy jsou energetické body v józe a ájurvédě. Slovo „marmy“ doslovně znamená „zranitelné“ či „citlivé“ zóny. Představují integrální prvek všech ajurvédských terapeutických metod od jednoduchých samoléčebných postupů až ke složitým klinickým procedůrám. Jde o komplexní léčebný systém. Její kořeny sahají daleko do hlubin času i lidského vědomí. Marmovou terapii lze používat při všech ajurvédských terapeutických postupech od detoxikace až k omlazování.

Manuální lymfodrenáž

Tato metoda šetrné masáže se provádí na celém těle ve směru proudění lymfy, bílé až nažloutlé tekutiny, jejímž úkolem je vyživovat a čistit buňky. Při lymfodrenáži se stimuluje oběh lymfy sérií stlačování a uvolňování a tzv. „pumpováním“. Lymfodrenáží lze snížit riziko infekce a urychlit proces hojení. Doporučuje se i pro léčbu poruch krevního a lymfatického oběhu.

Celutitidová masáž

Celulitida je dnes problém už dospívajících dívek. Způsobuje ji nesprávná životospráva – špatné stravování a nedostatek pohybu při změnách hmotnosti. Velkou roli hraje zadržování vody v tukových buňkách a povolení příslušné podkožní tkáně. Pozor - celulitida není kosmetická vada, ale začínající zdravotně problematické narušení podkožní tkáně. Správné potraviny, pohyb a celulitidová speciální masáž může tento problém zmírnit nebo dokonce odstranit.

Reflexní terapie

Reflexní terapie pochází z Číny z doby před 5000 lety. Působí na nervová zakončení na rukou a nohou tak, abychom dosáhli pocitu hlubokého uvolnění. Metod, jak provádět reflexní terapie, je více druhů. Jako např. čínská léčebná masáž pěti prvků „On zon su“, evropská verze čínské reflexní terapie a ajurvédská verze této terapie. Všechny tyto masáže jsou skvěle napomáhají uvolnění a podporují samovolné hojivé procesy jednotlivých částí těla.

Energetické masáže

Energetické masáže pocházejí z Asie. Je jich celá řada a všechny jsou velmi zajímavé a účinné, jako ostatní metody, které mají kořeny v Ajurvédě. Mohu jmenovat některé techniky – japonská metoda Ketsueki Kokan-ho (v překladu „technika cirkulace krve“), čínská metoda – naplňování a vyprazdňování energetických bodů, ajurvédská metoda vyrovnávání energií v místech marmových bodů. Tyto masáže se těší v západní Evropě velké oblibě.

Fotografie masérny

masérna masérna masérna masérna

Co mohu ještě nabídnout

Ošetření na Schumanově 3D resonanční desce. Tato světová novinka teď rovněž u nás.

Schumanova resonanční 3D deska – vyrobena podle nauky o rezonanci fyzika-profesora Otto Winfreda Schumanna a dle biometricky, přírodní, 3D pohybující se spirály, jejiž síla dokáže jemným způsobem přivézt k dokonalé harmonii tělo, mysl i duši.
Dokáže odstranit mnoho bolestivých problémů, jako je psychická zátěž, artróza, metabolizmus, tiší bolesti kloubů, odstraňuje poruchy spánku, pomůže při osteoporoze a při dalších potížích.
Přijďte vyzkoušet, případně si desku pořídit domů.

Ošetření na CERAGEMU

Co ho činí tak vyhledávaným? Je to kombinace více úkonů v jednom – moxování, akupresura, masáž, chiropraxe, infračervené teplo pomocí jadeitu.
Jadeit se stal symbolem klidu a míru. Jemné vibrace vysokých frekvencí zeleného jadeitu uvádějí celý náš organismus do harmonické jednoty.

Ošetření švýcarskou Bioptron lampou

Přístroje BIOPTRON jsou lékařské přístroje, které používají odborníci v nemocnicích, odborných ústavech, sportovních klubech, fitness centrech i lidé v domácnostech.
Přístroje BIOPTRON jsou díky své inovační technologii a designu jednoduché a bezpečné. Ke každému modelu přístroje lze přidat stojan, což umožní nastavit přístroj do libovolné polohy podle individuálních potřeb uživatele. Proud světla lze tímto způsobem zaměřit na jakékoli léčené místo a uživatel se během léčby bude cítit uvolněně a příjemně.

Nahřívání v infra sauně

Saunování bylo už od pradávna symbolem relaxace a zdraví. Teplota kolem 60°C, kterou si vychutnáváme v prostředí domácí sauny, především uvolňuje tělo a také pomáhá zbavit se námahy a stresu. Infrasauna vyzařuje pouze zdraví prospěšné sluneční záření a naopak vylučuje to negativní. Technologie infrasauny je proto natolik bezpečná, že se používá již mnoho let i v dětských inkubátorech.
Zlepšuje prokrvení kůže a zbavuje ji nečistot, kůže se stává pevnější, zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů, stimuluje imunitní systém, léčí akné, ucpané póry, suchý ekzém, kopřivku, lupénku (poškození kůže, odřeniny a pořezání) otevřené rány se lépe hojí, detoxikace organismu, zlepšení mentálního zdraví, snížení bolesti a zvýšení dlouhověkosti.